Ana Sayfa > Havuz Dezenfeksiyon > Tuzlu Su Klorinatörü > Yüzme Havuzları Kimyasal Şartlandırma Esasları
Menü

  Neden Tuzlu Su Klorinatörü ?

  Çalışma Prensibi

  Teknik Özellikler

  Yüzme Havuzları Kimyasal Şartlandırma Esasları

  Hangi Tip Tuz Kullanılmalıdır ?

  Bakım


Kişisel Yüzme Havuzu İçin Tuz Klarinötürü Sosyal Tesis Yüzme Havuzları İçin Tuz Klarinötürü


Klor Stabilizatörü (Siyanürik Asit) : Klor stabilizatörü klorun istenilen seviyede sürekli tutulmasını sağlar. Klor güneşin UV radyasyonu nedeniyle 2 saat suda kalabilir. Klor stabilizatörü seviyesi 40 – 100 ppm arasında tutulmalıdır.

Nitratlar: Nitratlar çok yüksek klor kalıntısına sebep olurlar ve sudaki serbest kloru tüketirler. Bazı durumlarda nitratlar sudaki klor seviyesini sıfıra bile indirebilir. Size yakın bir havuzcuya nitrat testi yaptırabilirsiniz. Havuz suyunuzda nitrat bulunmadığından emin olmalısınız.Metaller: Metaller klor kaybına neden olabilirler. Ayrıca metaller havuzunuzda lekelenmeye neden olur. Profesyonel bir havuzcu yardımıyla metal seviyesini kontrol edin ve metalden havuzunuzu arındırmak için öneriler alın.

Kloraminler : Kloraminler havuz suyunuzda bulunmamalıdır.Organik maddeler serbest klorla birleştikleri zaman kloraminleri meydana getirirler.Bu durum havuzdaki serbest kloru bağlar ve klorun dezenfeksiyonuna engel olur.Kloraminler ayrıca havuz suyunu bulandırır ve gözlerde yanmalara neden olurlar.Havuzu işletmeye alırken cihazı super chlorinate moduna (şoklama) alınız.

Ph Seviyesi: Klorinatörün neden oldugu ph nötüre yakındır.Ancak havuzdaki diğer faktörler havuz suyunun p hının artmasına neden olur.Klorinatörle klorlanan havuzların ph’ı 7.8 in üstündeyse profesyonel bir havuzcudan yardım alarak diğer faktörlere ,kalsiyum sertliği veya toplam alkaliniteye bakın ve dengelenmesini yapın.

TDS(Toplam Çözünmüş Katı Maddeler): Suya tuz eklemek suyun TDS ini artırır. Bu durumn olumsuz olarak su kimyasına ve görüntüsüne yansımaz ama yine havuzcunun TDs seviyesinin farkında olmasında yarar vardır.Bu durum klorinatörün ömrü için önemlidir.Bireysel yapılan TDs seviyesi ölçümü ile doğru TDS seviyesine ulaşılması sağlanır.

     
 
 
ÜRÜNLER
.     Havuz Ekipmanlari
.     Havuz Aydinlatma
.     Havuz Dezenfeksiyon
.     Havuz Kimyasallari
.     Havuz Bakim
.     Havuz Taahhüdü
.     Havuz Proje
.     Havuz Izolasyon
.     Havuz Kaplama
.     Prefabrik Havuz
.     Olimpik Havuz Ekipmanlari
.     Havuz Nemalma
 


Merkez : İdealtepe mh. Dik Sokak No: 15-A-B
Küçükyali / Maltepe - Istanbul

Tel : (0216) 367 87 11 - 12 - 80
Fax : (0216) 367 87 50
E-Posta : info@mkhavuz.com
Copyright © 2012 MK Havuz
Havuz
Zoom Ajans Bilgisayar ve Yayincilik Hizmetleri
 
 

This content comes from a hidden element on this page.

The inline option preserves bound JavaScript events and changes, and it puts the content back where it came from when it is closed.

Click me, it will be preserved!

If you try to open a new ColorBox while it is already open, it will update itself with the new content.

Updating Content Example:
Click here to load new content