Ana Sayfa > Havuz Aydınlatma > Havuz Fiber Optik Aydınlatma Sistemleri

Fiber Optik Sistem Nedir?

Fiber kablo bir ışık kaynağından (jeneratör) gelen ışınları çıkış noktasına taşıyan (havuz lambaları çevresel fiber yada bahçe lambaları) yarı saydam plastik lif demetlerinden oluşan bir iletkendir. Işık kaynağı elektrik şebekesine bağlanan 150 W - 250 W'lik ampulü aydınlatmak için yeterli gücü sağlayan bir jeneratördür. Hava koşullarına dayanıklı olduğundan tüm Astral jeneratörleri dışarıda (bahçe... vs) monte edilebilir. Yine de tüm kurulumlar yürürlükte olan güvenlik standartlarına ve belirlenen gerekli mesefeye göre yapılmalıdır. Sisteme bağlı lifler aracılığı ile toplanan ışın demeti lambadan geçirilir. Astral jeneratörleri 600 life kadar yeterli kapasiteye sahiptir. Lifler aracılığı ile gönderilen ışık rengi, lamba ve lifler arasında köprü görevi gören motorlu bir renk çarkı (AstralPool'da 8 adet standart renk mevcuttur) sayesinde değiştirilebilir. Sabit renk yada alternatif renkler mevcuttur. Eğer birden fazla jeneratör kullanılacaksa; her jeneratör kendi özel renk programını kullanabilir yada bir programı paylaşabilir. Böylece tümünde aynı renk elde edilmiş olur. Renk senkronizasyonu jeneratöre bir kablo bağlanarak elde edilebilir. AstralPool jeneratörleri otomatik olarak ileri düzeyde senkronize edilmiş olup master/slave tiplerine gerek duyulmaz. İki tip kablo mevcuttur:
 • Çevresel fiber: Havuz ya da spa etrafında raylı için kullanılır.
 • Diğer bant tipi kablo: Havuz su altı lambaları, havuz etrafı bahçe lambaları ya da şelale aydınlatmaları için kullanılır.
IŞIK KAYNAKLARI
Jeneratörlerinin karakteristik özellikleri
 • Kendinden senkronize: Jeneratörler otomatik olarak senkronize edilmiştir ve master/slave jeneratörlere gerek duymaz. Jeneratör tipi kablolar 2 kutuplu serbest tellerdir. Buna ilaveten farklı uzaklıklardan jeneratörler tek bir hatta toplanabilirler.
 • Uzaktan kumanda: Tüm jeneratörlerde standarttır.
 • 600 lif fiber kapasite: Jeneratör kapasitesi renk çarkında daha büyük bir dikroil cam ve uygun optik port kullanılarak arttırılmıştır. 300/410 lif yerine (modele bağlı) her jeneratöler için montaj imkanı sağlar ve maliyetleri büyük ölçüde düşürür.
 • Sekiz farklı renk: Diğer imalatçılardan farklı, 8 standart renk vardır. Beyaz koyu yeşil, pembe, okyanus rengi, mavi, sarı, lacivert ve ıhlamur yeşili.
 • Renk değişimi: Kontrol edilecek sıralı renklere izin veren bir atlama motoru sisteme dahil edilmiştir.
 • Otomatik kapanma: 30 dk - 4 saat.
 • Her renk için değişken zamanlı sıralı renk değişimleri: Ön ayar zamanlı 10 sn - 10 dk arası renk değişimlerine imkan tanır.
 • Klavye koruyucu: Halk açık havuzlarda kullanılan jeneratörlerde kullanılır. Muhtemel tahribatı önlemek için, bozulabilecek jeneratörlerde kullanılır.
 • Başlangıç çalışma modu: Bu mod sayesinde jeneratörler kapatıldıktan sonra tekrar açılmak istendiğinde kapatılmadan önce eski ayalarına geri döner bu sayede tekrar ayar yapmak gerekmez. Bu yeni fonksiyon programlanabilir olarak ya da güç kapatma zamanlayıcısı ile sisteme dahil edilmiştir.
 • 100 serisi jeneratör: Daha uzun ömürlü fiber optik aydınlatma lambası içerir. (1000 saat ömürlü)


Fiberoptik havuz ışıkları
 • Lamba kovan tesisatına adapte olabilen standart bağlantıları ile birlikte gelir.
 • Yüksek kaliteli plastikten üretilmiştir
 • Her lamba iki tip lens ile birliktedir. (yassı ve iç bükey)

 Havuz çevresi için fiber optik bükülebilir çubuk
  Kablosu ile beraber sevk edilen 12 lifli çubuk

Fiber optik kablo
  Tüm fiber optik kablolar, açık olarak halat bükümlerinin sayısıyla tanımlanır.

  Çevresel Kablo
Çevresel estetiğini geliştirmek ve el ile müdahalesini kolaylaştırmak içindir. Fiber'e şimdi tamamen yuvarlak biçim verilmiştir ve koruyucu kaplama, bir daha düzgün görünüş için şimdi tamamen şeffaftır. Perimetrik fiberlerin 2 çeşidi vardır; bunlar bükümlü ve lineal olanlardır. Bunların arasındaki esas farklar, birincisinin parlaklığının daha fazla, ikincisininde ise ekonomik olmasıdır.

Paslanmaz çelik lens anahtarı
fiber_optikin hızlı, kolay ve kesin ayarlanamsı için fiber_optikden paslanmaz çelikten yapılmıştır

Tam merkezleme odaklama aleti
Herhangi bir AstralPool lensine fiber optikleri bağlamak içindir.
 
 
ÜRÜNLER
.     Havuz Ekipmanlari
.     Havuz Aydinlatma
.     Havuz Dezenfeksiyon
.     Havuz Kimyasallari
.     Havuz Bakim
.     Havuz Taahhüdü
.     Havuz Proje
.     Havuz Izolasyon
.     Havuz Kaplama
.     Prefabrik Havuz
.     Olimpik Havuz Ekipmanlari
.     Havuz Nemalma
 


Merkez : İdealtepe mh. Dik Sokak No: 15-A-B
Küçükyali / Maltepe - Istanbul

Tel : (0216) 367 87 11 - 12 - 80
Fax : (0216) 367 87 50
E-Posta : info@mkhavuz.com
Copyright © 2012 MK Havuz
Havuz
Zoom Ajans Bilgisayar ve Yayincilik Hizmetleri
 
 

This content comes from a hidden element on this page.

The inline option preserves bound JavaScript events and changes, and it puts the content back where it came from when it is closed.

Click me, it will be preserved!

If you try to open a new ColorBox while it is already open, it will update itself with the new content.

Updating Content Example:
Click here to load new content