Ayna İnşaat / Pelican Hill Malikane Projesi - İSTANBUL

72 m² alana sahip yüzme havuzuna ait elektro-mekanik tesisat işleri ve ozon dezenfeksiyon sistemi MK Havuz tarafından yapılmıştır.

Havuzların mekanik tesisat  işleri kapsamında TSE’nin belirlediği standartlara uygun gerekli olan tüm havuz ekipmanları firmamız tarafından temin edilmiş ve montajları yapılmıştır.

Yüzme havuzlarının havuz içi aydınlatma sistemleri ve havuz kontrol panoları standartlara uygun olacak şekilde firmamız tarafından temin edilmiş ve montajları yapılmıştır.

Havuz suyu dezenfeksiyonu için kontak tanklı ozon ünite sistemi tercih edilmiştir.

Profesyonel Ozon Dezenfeksiyonu konusunda tüm teknik hizmetlerin projelendirilmesi ve uygulaması MK Havuz bünyesinde gerçekleştirilmektedir.

Yüzme havuzuna ait suyun, içme suyu kalitesinde olabilmesi için filtrasyon ve dezenfeksiyon sistemlerinin projelendirilmesi, standartlara uygun malzemelerin seçilmesi, montaj işleri ve bu sistemlerin doğru işletilmesi gerekmektedir.

Yüzme havuz suyu berrak, kokusuz, bakteri ve virüslerden arındırılmış olmalıdır.

Havuz suyunun kalitesini belirleyen iyi bir havuz filtre sisteminin haricinde kullanıcı yoğunluğu ve ihtiyaçlarına bağlı olarak doğru bir dezenfeksiyon sistemi gereklidir.

Aşırı yoğunluk ve hassasiyetler göz önüne alındığında suyun dezenfekte edilmesi için en etkili yöntem ozonlama sistemidir. 

Kontak tanklı ozon sistemi ile yüzme havuzlarının dezenfeksiyonunda %99 başarı sağlanmaktadır.

Kontak tanklı ozon sistemi için gerekli altyapının oluşturulması ile beraber oksijence zengin bir suda yüzmenin güvenini ve rahatlığını sağlar.

Bu sistemde ozon gazının kontak tankı içerisinde oksijene dönüşümü ile su içerisindeki dezenfeksiyon sağlanır.

Profesyonel ozon sistemlerine senelik olarak bakım ve kontrol hizmeti gereklidir, bu konuda MK Havuz gerekli teknik destek için hizmet vermektedir.

Elektrik işleri için otomasyon panosunun kurulumu, TSE yönetmeliklerine uygun olacak şekilde kendi teknik personellerimizce gerçekleştirilmektedir.

Mekanik tesisatta 1,2 m kum yatak derinliğine sahip polyester filtre ve cam kumu kullanılmıştır.

Tüm sistemler 1.sınıf işçilik ile MK Havuz personeli tarafından monte edilmiştir.

WhatsApp chat WhatsApp Danışma Hattı