Osmangazi Belediyesi –BURSA

Proje kapsamında belediyeye ait 1 adet açık 1 adet kapalı ticari havuzların kontak tanklı ozon ile dezenfeksiyon sistemi temin kurulum ve devreye alınarak teslimi yapılmıştır.

Kullanıcı yoğunluğu kaynaklı bağlı klor oluşumunun azaltılması, virüslerin ve kirliklerin yok edilmesi amacı ile havuz suyunun dezenfeksiyonu için sistem kurulduğu 2013 yılından itibaren sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam etmektedir.

Ozon Sistemi kurulumuyla beraber yüzme havuzlarında koku, tat, alerji, kaşıntı tamamen ortadan kalkacak ve sağlılı bir yüzme alanı sağlanacaktır.

Sosyal tesis ve ticari  havuzlarda en etkin yöntem ve  kesinlikle ozon sistemi kullanılmalıdır.

Profesyonel Ozon Dezenfeksiyonu konusunda tüm teknik hizmetlerin projelendirilmesi ve uygulaması MK Havuz bünyesinde gerçekleştirilmektedir.

Yüzme havuzuna ait suyun, içme suyu kalitesinde olabilmesi için filtrasyon ve dezenfeksiyon sistemlerinin projelendirilmesi, standartlara uygun malzemelerin seçilmesi, montaj işleri ve bu sistemlerin doğru işletilmesi gerekmektedir.

Yüzme havuz suyu berrak, kokusuz, bakteri ve virüslerden arındırılmış olmalıdır.

Havuz suyunun kalitesini belirleyen iyi bir havuz filtre sisteminin haricinde kullanıcı yoğunluğu ve ihtiyaçlarına bağlı olarak doğru bir dezenfeksiyon sistemi gereklidir.

Kontak tanklı ozon sistemi ile yüzme havuzlarının dezenfeksiyonunda %99 başarı sağlanmaktadır.

Kontak tanklı ozon sistemi için gerekli altyapının oluşturulması ile beraber oksijence zengin bir suda yüzmenin güvenini ve rahatlığını sağlar.

Bu sistemde ozon gazının kontak tankı içerisinde oksijene dönüşümü ile su içerisindeki dezenfeksiyon sağlanır.

Profesyonel ozon sistemlerine senelik olarak bakım ve kontrol hizmeti gereklidir, bu konuda MK Havuz gerekli teknik destek için hizmet vermektedir.

Tüm sistemler 1.sınıf işçilik ile MK Havuz personeli tarafından monte edilmiştir.

WhatsApp chat WhatsApp Danışma Hattı